1399/4/21 شنبه
بیمه بدنه اتومبیل
در این بیمه‌نامه، اتومبیل یا اتومبیل‌های شما و افراد تحت تکفل‌تان (همسر و فرزندان) در مقابل تصادف، سرقت، آتش‌سوزی و... بیمه می‌شوند. سقف تعهدات این بیمه‌نامه بستگی به پوشش‌های مدنظر شما دارد. شما می‌توانید پوشش موردنظر خود را از بین موارد پیشنهادشده از سوی کارشناس انتخاب کرده و از تخفیف‌‌های ما بهره‌مند شوید. خوب است بدانید این بیمه‌نامه به تمامی مشتریان بانک سامان با تخفیف ارائه می‌شود، اما برای مشتریان برتر به مراتب بیشتر است
 
هنگام دریافت این بیمه‌نامه چه میزان تخفیف از بانک و بیمه سامان دریافت خواهید کرد؟
باتوجه‌به سطح سپرده‌های خود می‌توانید از تخفیف‌های این بیمه‌نامه استفاده کنید.
تخفیف‌های درنظر گرفته‌شده برای بیمه بدنه اتومبیل به دو بخش تخفیف‌های بیمه‌ای و تخفیف‌های بانکی طبقه‌بندی می‌شود.

تخفیف‌های بیمه‌ای:
بیمه سامان درخصوص بیمه‌نامه بدنه، حداقل حق بیمه پایه را برای مشتریان بانک سامان درنظر گرفته است که این قیمت پایه، مبنای محاسبات تخفیف‌هایی است که در ادامه توضیح داده می‌شود.
تمامی اتومبیل های شما و خانواده تان ، مشمول تخفیفات سامانیان بودن، صفر بودن اتومبیل ، سایر بیمه ها  به شرط آنکه مجموع تخفیف های استفاده شده برای هر اتومبیل بیشتر از 60 درصد نشود.
تمامی اتومبیل‌های شما و خانواده‌تان، مشمول تخفیف‌های گفته‌شده می‌شود. به شرط آنکه مجموع تخفیف‌های استفاده‌شده برای هر اتومبیل بیشتر از 60درصد نشود؛ البته تخفیف خرید نقدی بیمه‌نامه از سقف گفته‌شده مستثنی بوده و با احتساب آن، شما تا 70درصد مشمول تخفیف می‌شوید. توجه داشته باشید که تخفیف‌هایی که بابت عدم خسارت بیمه در سال‌های قبل برای شما منظور می‌شود، در سقف اشاره‌شده قرار می‌گیرد.


امتیازهای جدید: 

تخفیف عدم‌خسارت، مربوط‌ به بیمه‌نامه بدنه خودروی دارای سابقه، برای سایر خودروهایی که مالک‌شان هستید و خودروی افراد تحت تکفل‌تان که فاقد بیمه‌نامه بدنه بوده، نیز قابل اعمال است. برای نمونه، چنانچه شما مالک خودرویی با سابقه بیمه‌ای پنج ‌سال تخفیف عدم‌خسارت هستید و افراد تحت تکفل‌تان مالک خودرویی بدون سابقه بیمه‌ای بدنه هستند، این تخفیف برای آن‌ها نیز درنظر گرفته شده و حق بیمه آن‌ها با تخفیف پنج ‌سال عدم‌خسارت محاسبه می‌شود.

میزان تخفیف‌های بانکی
پس‌از اعمال کامل تخفیف‌های بیمه‌ای و باتوجه‌به سطح سپرده‌های شما، بانک تخفیف‌های دیگری را نیز برای شما درنظر گرفته است. میزان تخفیف‌های بانکی براساس جدول زیر تعیین خواهد شد:
ردیف سطح سپرده‌گذاری (ریال) درصد تخفیف نسبت‌به حق بیمه پس‌از اعمال تخفیفات بیمه‌ای پرداخت تا سقف مبلغ (ریال)
1 35میلیارد ریال و بالاتر 75درصد 7.700.000
2 20 تا 35میلیارد ریال 70درصد 6.600.000
3 9 تا 20میلیارد ریال 65درصد 5.500.000
4 7 تا 9میلیارد ریال 60درصد 4.400.000
5 5 تا 7میلیارد ریال 55درصد 3.300.000
6 3.5 تا 5میلیارد ریال 50درصد 2.200.000


 
نکته
  • ملاک اعمال تخفیف‌های بانکی، مانده موجودی سپرده‌های بلندمدت به‌علاوه میانگین سه‌ماهه سپرده‌های کوتاه‌مدت (ریالی و ارزی) و جاری شما در زمان درخواست صدور بیمه‌نامه است. بدیهی‌ست که برای استفاده از درصد تخفیف‌های بالاتر باید پیش‌از ارائه درخواست صدور بیمه‌نامه، مانده سپرده‌های خود را نزد بانک افزایش دهید.
  • شما می‌توانید از سقف تخفیف بانکی‌تان، برای بیمه‌کردن اتومبیل خود و خانواده‌ استفاده کنید. بنابراین درصورت استفاده از سقف تخفیف بانکی و تمایل به بیمه‌کردن اتومبیل‌های دیگر خود، فقط از تخفیف‌های بیمه‌ای برخوردار می‌شوید.

سایر مزایا و امتیازات بیمه بدنه

درصورت خرید بیمه‌نامه بدنه علاوه‌بر تخفیف‌های بیمه‌ای و بانکی، می‌توانید از امتیازات زیر بهره‌مند شوید:

  • بازدید از اتومبیل شما در محل موردنظرتان (تهران و شهرستان) به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
  • درصورتی‌که بخواهید مبلغ باقی‌مانده حق بیمه خود را قسطی پرداخت کنید، می‌توانید 30درصد آن را نقد و بقیه را در سه قسط به فاصله 2‌ماه بپردازید.

چگونه بیمه‌نامه خود را دریافت کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید؟

برای دریافت این بیمه‌نامه، کافی‌ست با همراه‌داشتن کارت سامانیان خود به یکی از شعب بانک سامان بیایید و فرم درخواست بیمه‌نامه را از کارشناس بیمه بانک یا بانکدار ویژه خود دریافت و آن را تکمیل کنید. بیمه‌نامه شما طبق توافق، به خودتان تحویل داده شده یا به آدرس پستی ارسال  می شود. همچنین برای خرید این بیمه‌نامه می‌توانید با مرکز خدمات بیمه‌ای سامانیان به شماره 72389000-021  تماس بگیرید.

درصورت بروز خسارت برای اتومبیل خود می‌توانید آن را در اولین سرپناه، منزل یا تعمیرگاه موردنظر خود متوقف کنید. سپس با شرکت بیمه سامان به شماره تلفن 8943 داخلی 3 جهت اعزام کارشناس و برآورد خسارت یا معرفی تعمیرگاه تماس بگیرید.

چه ویژگی‌ها و مزایایی فراتر از سایر بانک‌ها نصیب شما خواهد شد؟

  • بیمه‌نامه بدنه با تخفیف‌هایی که بانک سامان ارائه می‌کند در میان سایر بانک‌های کشور، بی‌سابقه است. 
  • در سایر بانک‌ها، تخفیف‌های بانکی وجود ندارد.