صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود

صندوق سرمایه‌گذاری نهادی است که منابع مالی را از مردم جمع‌آوری و در سبد متنوعی از اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. مجموع سرمایه صندوق به واحدهای سرمایه‌گذاری به ارزش اسمی یک‌میلیون ریال تقسیم می‌شود. هر سرمایه‌گذار به نسبت آورده خود، مالک واحدهای سرمایه‌گذاری می‌شود.

انباشته‌شدن سرمایه در صندوق، دارای مزیت‌هایی نسبت‌به سرمایه‌گذاری انفرادی سرمایه‌گذاران به شرح زیر است:

  • هزینه به‌کارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه سرمایه‌گذاران تقسیم می‌شود و سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار کاهش پیدا می‌کند.
  • صندوق به نمایندگی از سرمایه‌گذاران، تمام حقوق اجرایی مربوط به صندوق مانند دریافت سود سهام و کوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد؛ بنابراین سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار برای انجام سرمایه‌گذاری کاهش پیدا می‌کند.
  • امکان سرمایه‌گذاری مناسب و متنوع دارایی‌ها فراهم می‌شود و در نتیجه ریسک سرمایه‌گذاری کاهش پیدا می‌کند.

ویژگی‌های صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود

  • این صندوق‌ها وجوه خود را فقط در اوراق بهادار با درآمد ثابت شامل اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق بهادار رهنی و گواهی‌های سپرده منتشرشده توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی دارای مجوز از سوی بانک مرکزی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند.
  • مدیر صندوق پیش‌بینی کرده که بازدهی سالانه حاصل از سرمایه‌گذاری در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق، حداقل معادل نرخ پیش‌بینی‌ شده باشد. این موضوع به این معناست که اگر بازدهی دارنده واحدهای سرمایه‌گذاری عادی از بازدهی پیش‌بینی‌شده کمتر شود، در آن صورت برای تأمین این بازدهی، از محل کارمزد مدیر در آن فصل و کارمزدهای پرداخت‌نشده به او در فصول قبل، در وجه سرمایه‌گذاران عادی و متناسب با تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی تحت تملک هر یک، پرداخت خواهد شد.
    ممکن است پرداخت تمام کارمزد مدیر در آن فصل و کارمزدهای پرداخت‌نشده او در فصول قبل، به تأمین بازدهی یادشده برای دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری عاد ی منجر نشود، در این صورت مدیر متعهد به جبران مابقی کسری بازدهی صندوق نیست

انواع صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود

خوب است بدانید

  • این صندوق‌ها دوره قفل و بلوکه پول ندارند. مشتریان در هر زمان که مایل باشند می‌توانند واحدهای سرمایه‌گذاری خود را باطل کرده و اصل پول خود را دریافت کنند.
  • شما با مراجعه به شعب منتخب می‌توانید نسبت‌به خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری اقدام کنید. برای مشاهده فهرست اسامی شعب منتخب به سایت اینترنتی صندوق‌ها مراجعه کنید.
  • برای دریافت اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری در صندوق، با کارشناسان ما در مدیریت بانکداری اختصاصی به شماره 26850488-021 (داخلی 2) یا مرکز 24ساعته سامان‌ارتباط به شماره 6422-021 تماس بگیرید. همچنین بانکداران اختصاصی‌ و ویژه شما مشتریان برتر، آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند.

نزدیکترین شعب بانک سامان را روی نقشه بیابید
بانک سامان

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک سامان است. © 1399