خدمات بیمه‌ای سامانیان

خدمات بیمه‌ای سامانیان، مجموعه‌ای از پیشنهادهایی‌ست که فرصت‌های ارزشمندی را برای آسایش هرچه بیشتر شما در کار، سفر و زندگی در اختیارتان قرار می‌دهد.
آنچه ما برای آرامش و آسایش شما بیمه می‌کنیم:
  • اتومبیل مشتریان برتر با پوشش خطرات وسایل نقلیه، سرنشینان و اشخاص ثالث (دو بیمه‌نامه)
  • سفرهای مشتریان برتر با پوشش خطرات احتمالی هنگام مسافرت
  • ارائه روش جدید بیمه عمر و سرمایه گذاری به‌منظور  پس‌انداز برای آینده فرزند شما.

بیمه بدنه اتومبیل

در این بیمه‌نامه، اتومبیل یا اتومبیل‌های شما و افراد تحت تکفل‌تان (همسر و فرزندان) در مقابل تصادف، سرقت، آتش‌سوزی و... بیمه می‌شوند. سقف تعهدات این بیمه‌نامه بستگی به پوشش‌های مدنظر شما دارد. شما می‌توانید پوشش موردنظر خود را از بین موارد پیشنهادشده از سوی کارشناس انتخاب کرده و از تخفیف‌‌های ما بهره‌مند شوید. خوب است بدانید این بیمه‌نامه به تمامی مشتریان بانک سامان با تخفیف ارائه می‌شود، اما برای مشتریان برتر به مراتب بیشتر است
 

هنگام دریافت این بیمه‌نامه چه میزان تخفیف از بانک و بیمه سامان دریافت خواهید کرد؟

باتوجه‌به سطح سپرده‌های خود می‌توانید از تخفیف‌های این بیمه‌نامه استفاده کنید.
تخفیف‌های درنظر گرفته‌شده برای بیمه بدنه اتومبیل به دو بخش تخفیف‌های بیمه‌ای و تخفیف‌های بانکی طبقه‌بندی می‌شود.
تخفیف‌های بیمه‌ای:
بیمه سامان درخصوص بیمه‌نامه بدنه، حداقل حق بیمه پایه را برای مشتریان بانک سامان درنظر گرفته است که این قیمت پایه، مبنای محاسبات تخفیف‌هایی است که در ادامه توضیح داده می‌شود.
تمامی اتومبیل های شما و خانواده تان ، مشمول تخفیفات سامانیان بودن، صفر بودن اتومبیل ، سایر بیمه ها  به شرط آنکه مجموع تخفیف های استفاده شده برای هر اتومبیل بیشتر از 60 درصد نشود.
تمامی اتومبیل‌های شما و خانواده‌تان، مشمول تخفیف‌های گفته‌شده می‌شود. به شرط آنکه مجموع تخفیف‌های استفاده‌شده برای هر اتومبیل بیشتر از 60درصد نشود؛ البته تخفیف خرید نقدی بیمه‌نامه از سقف گفته‌شده مستثنی بوده و با احتساب آن، شما تا 70درصد مشمول تخفیف می‌شوید. توجه داشته باشید که تخفیف‌هایی که بابت عدم خسارت بیمه در سال‌های قبل برای شما منظور می‌شود، در سقف اشاره‌شده قرار می‌گیرد.

امتیازهای جدید: 

تخفیف عدم‌خسارت، مربوط‌ به بیمه‌نامه بدنه خودروی دارای سابقه، برای سایر خودروهایی که مالک‌شان هستید و خودروی افراد تحت تکفل‌تان که فاقد بیمه‌نامه بدنه بوده، نیز قابل اعمال است. برای نمونه، چنانچه شما مالک خودرویی با سابقه بیمه‌ای پنج ‌سال تخفیف عدم‌خسارت هستید و افراد تحت تکفل‌تان مالک خودرویی بدون سابقه بیمه‌ای بدنه هستند، این تخفیف برای آن‌ها نیز درنظر گرفته شده و حق بیمه آن‌ها با تخفیف پنج ‌سال عدم‌خسارت محاسبه می‌شود.

میزان تخفیف‌های بانکی: 

پس‌از اعمال کامل تخفیف‌های بیمه‌ای و باتوجه‌به سطح سپرده‌های شما، بانک تخفیف‌های دیگری را نیز برای شما درنظر گرفته است. میزان تخفیف‌های بانکی براساس جدول زیر تعیین خواهد شد:
ردیف سطح سپرده‌گذاری (ریال) درصد تخفیف نسبت‌به حق بیمه پس‌از اعمال تخفیفات بیمه‌ای پرداخت تا سقف مبلغ (ریال)
1 35میلیارد ریال و بالاتر 75درصد 7.700.000
2 20 تا 35میلیارد ریال 70درصد 6.600.000
3 9 تا 20میلیارد ریال 65درصد 5.500.000
4 7 تا 9میلیارد ریال 60درصد 4.400.000
5 5 تا 7میلیارد ریال 55درصد 3.300.000
6 3.5 تا 5میلیارد ریال 50درصد 2.200.000


 


نکته

  • ملاک اعمال تخفیف‌های بانکی، مانده موجودی سپرده‌های بلندمدت به‌علاوه میانگین سه‌ماهه سپرده‌های کوتاه‌مدت (ریالی و ارزی) و جاری شما در زمان درخواست صدور بیمه‌نامه است. بدیهی‌ست که برای استفاده از درصد تخفیف‌های بالاتر باید پیش‌از ارائه درخواست صدور بیمه‌نامه، مانده سپرده‌های خود را نزد بانک افزایش دهید.
  • شما می‌توانید از سقف تخفیف بانکی‌تان، برای بیمه‌کردن اتومبیل خود و خانواده‌ استفاده کنید. بنابراین درصورت استفاده از سقف تخفیف بانکی و تمایل به بیمه‌کردن اتومبیل‌های دیگر خود، فقط از تخفیف‌های بیمه‌ای برخوردار می‌شوید.

سایر مزایا و امتیازات بیمه بدنه

درصورت خرید بیمه‌نامه بدنه علاوه‌بر تخفیف‌های بیمه‌ای و بانکی، می‌توانید از امتیازات زیر بهره‌مند شوید:

  • بازدید از اتومبیل شما در محل موردنظرتان (تهران و شهرستان) به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
  • درصورتی‌که بخواهید مبلغ باقی‌مانده حق بیمه خود را قسطی پرداخت کنید، می‌توانید 30درصد آن را نقد و بقیه را در سه قسط به فاصله 2‌ماه بپردازید.

چگونه بیمه‌نامه خود را دریافت کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید؟

برای دریافت این بیمه‌نامه، کافی‌ست با همراه‌داشتن کارت سامانیان خود به یکی از شعب بانک سامان بیایید و فرم درخواست بیمه‌نامه را از کارشناس بیمه بانک یا بانکدار ویژه خود دریافت و آن را تکمیل کنید. بیمه‌نامه شما طبق توافق، به خودتان تحویل داده شده یا به آدرس پستی ارسال  می شود. همچنین برای خرید این بیمه‌نامه می‌توانید با مرکز خدمات بیمه‌ای سامانیان به شماره 72389000-021  تماس بگیرید.

درصورت بروز خسارت برای اتومبیل خود می‌توانید آن را در اولین سرپناه، منزل یا تعمیرگاه موردنظر خود متوقف کنید. سپس با شرکت بیمه سامان به شماره تلفن 8943 داخلی 3 جهت اعزام کارشناس و برآورد خسارت یا معرفی تعمیرگاه تماس بگیرید.

چه ویژگی‌ها و مزایایی فراتر از سایر بانک‌ها نصیب شما خواهد شد؟

  • بیمه‌نامه بدنه با تخفیف‌هایی که بانک سامان ارائه می‌کند در میان سایر بانک‌های کشور، بی‌سابقه است. 
  • در سایر بانک‌ها، تخفیف‌های بانکی وجود ندارد.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث

در این بیمه‌نامه، اتومبیل یا اتومبیل‌های شما و افراد تحت تکفل‌تان (همسر و فرزندان‌تان) در برابر خسارت جانی و مالی واردشده به اشخاص دیگر، بیمه می‌شوند. تعهدات این بیمه‌نامه بستگی به پوشش‌های مدنظر شما دارد. شما می‌توانید باتوجه‌به پیشنهادهای اعلام‌شده ازطرف کارشناس بیمه، پوشش موردنظر خود را انتخاب کرده و از تخفیف‌های درنظر گرفته‌شده بهره‌مند شوید.
 

هنگام دریافت این بیمه‌نامه چقدر تخفیف نصیب شما می‌شود؟

شما می‌توانید از تخفیف این بیمه‌نامه که به علت عدم‌خسارت چندساله به شما تعلق گرفته، بهره‌مند شوید.
میزان تخفیف‌های بانک برای دریافت بیمه شخص ثالث براساس جدول زیر تعیین خواهد شد:
ردیف میزان موجودی سپرده (ریال) تخفیف سقف مبلغ تخفیف (ریال)
1 35میلیارد و بالاتر 60درصد 6.000.000
2 20 تا 35میلیارد 55درصد 5.000.000
3 9 تا 20میلیارد 50درصد 3.500.000
4 7 تا 9میلیارد 45درصد 2.800.000
5 5 تا 7میلیارد 40درصد 2.200.000
6 3.5 تا 5میلیارد 35درصد 1.700.000

نکته

1- مجموع موجودی سپرده‌های بلندمدت و میانگین موجودی سه‌ماهه سپرده‌های کوتاه‌مدت (ریالی و ارزی) و جاری شما در زمان درخواست صدور بیمه‌نامه ملاک اعمال تخفیف‌های بانکی است. بدیهی‌ست که برای استفاده از درصد تخفیف‌های بالاتر باید پیش‌از ارائه درخواست صدور بیمه‌نامه، مانده سپرده‌های خود را نزد بانک افزایش دهید.
2- شما می‌توانید از سقف تخفیف بانکی درنظر گرفته‌شده، برای بیمه‌کردن اتومبیل خود و خانواده تحت تکفل‌تان استفاده کنید.

چگونه بیمه‌نامه خود را دریافت و از مزایای آن استفاده کنید؟

برای دریافت این بیمه‌نامه کافی‌ست با همراه‌‌داشتن کارت سامانیان خود به یکی از شعب بانک سامان بیایید و فرم درخواست بیمه‌نامه را از کارشناس بیمه یا بانکدارِ ویژه خود دریافت و تکمیل کنید. بیمه‌نامه شما طبق توافق، به شما تحویل داده شده یا به نشانی‌تان ارسال می‌شود.
درصورت تصادف و مقصر شناخته‌شدن شما، برای پرداخت خسارت به طرف مقابل باید با دردست‌داشتن مدارکی که در پشت بیمه‌نامه گفته‌شده، به واحد خسارت بیمه سامان مراجعه کنید. برای اطلاع از آدرس واحدهای خسارت بیمه سامان و یا اعزام کارشناس سیار می‌توانید با شرکت بیمه سامان به شماره 8943 داخلی 3 تماس بگیرید.
خوب است بدانید درصورتی‌که بخواهید اتومبیل خود را بدون مراجعه حضوری بیمه کنید، می‌توانید با مرکز خدمات بیمه‌ای سامانیان به شماره 72389000-021 تماس بگیرید.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

مشتریان برتر بانک سامان با سطح سپرده* 3/5میلیارد ریال تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند.
در این نوع بیمه‌نامه، هزینه‌های شما هنگام مسافرت‌های خارجی بابت درمان و حوادث تا سقف 30.000یورو، تحت پوشش قرار می‌گیرد. *منظور از سطح سپرده، مجموع مانده موجودی سپرده‌های بلندمدت و میانگین سه‌ماهه سپرده‌های کوتاه‌مدت (ریالی و  ارزی) است.     

این بیمه‌نامه شامل چهار طرح زیر می‌شود:

طرح توضیحات
1 45 روزه، 30 هزار یورویی، تمام نقاط دنیا، بدون محدویت سنی
2 30 روزه، 30 هزار یورویی، تمام نقاط دنیا، بدون محدویت سنی
3 15 روزه، 30 هزار یورویی، تمام نقاط دنیا، بدون محدویت سنی
4 90 روزه، 30 هزار یورویی، تمام نقاط دنیا، بدون محدویت سنی
  • بانک این امتیاز را به شما می‌دهد تا بتوانید برحسب نیاز خود، یکی از طرح های بالا را یک‌بار در سال و به‌صورت رایگان تهیه و استفاده کنید.

همچنین این بیمه‌نامه شامل تعهدات زیر می‌شود:

ردیف نوع خدمت حداکثر تعهدات به یورو یا معادل آن به ارزهای دیگر
1 پرداخت هزینه بستری‌شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی 30،000
2 راهنمایی و ارائه اطلاعات پزشکی در خارج از کشور بدون محدودیت
3 پرداخت خسارت در صورت مفقودشدن چمدا‌ن‌ها 400
4 پرداخت خسارت تأخیر در رسیدن چمدان‌‌ها 400
5 راهنمایی برای یافتن بار و ملزومات شخصی بدون محدودیت
6 مفقود‌شدن شناسنامه، گذر نامه و گواهینامه در خارج از کشور 400
7 بازگرداندن بیمه‌شده درصورت فوت 4000

 

چگونه بیمه‌نامه خود را دریافت و از مزایای آن استفاده کنید؟

زمانی که بانک از برنامه سفر شما مطلع شود، فرایند اداری صدور این بیمه‌نامه شروع می‌شود. درصورتی‌که شما تمایل به استفاده از این بیمه‌نامه داشته باشید، کافی‌ست حداقل 3‌ روز قبل‌از مسافرت، درخواست خود را به رئیس یا بانکدارِ ویژه شعبه‌ای که در آن حساب دارید، اطلاع داده تا بیمه‌نامه صادر  و به آدرس شما ارسال شود.

مدارک موردنیاز برای صدور این بیمه‌نامه عبارتند از: کپی پاسپورت، اطلاعات سفر کشور مقصد، مدت اقامت.

درصورت بروز حادثه باید چه اقداماتی انجام دهید؟

درصورت بروز هریک از موارد تحت پوشش لازم است شما یا نماینده‌تان با شماره مرکز پاسخگوئی 24 ساعته کمک رسان به شماره تلفن  548356 +961(4)تماس بگیرید. به‌منظور سرعت در پیگیری مشکل شما باید نام و نام‌خانوادگی، شماره بیمه‌نامه، تاریخ بیمه‎نامه و شماره گذرنامه خود را اعلام کنید. توجه داشته باشید که هرگونه حادثه باید حداکثر ظرف 10 روز (240 ساعت) اعلام شود. خواهشمند است برای اطلاع کامل از سایر جزئیات مربوط به وظایف خود و موارد استثنا شده، اوراق بیمه‌نامه را مطالعه کنید.

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

آرزوی همیشگی ما سلامتی شما و خانواده‌تان است؛ اما از آنجاکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، ما امکانی را فراهم کرده‌ایم که همه مشتریان برتر ما می‌توانند با درخواست خود، تحت پوشش بیمه تکمیلی هزینه‌های درمانی و بیمارستانی قرار گیرند. همچنین این امکان فراهم شده است که مشتریان برتر، اعضای خانواده خود را نیز تحت پوشش قرار دهند. این فرصت در اختیار مشتریانی قرار می‌گیرد که مانده موجودی سپرده‌های بلندمدت و میانگین سپرده‌های کوتاه‌مدت (ریالی و ارزی) و جاری خود را به حد نصاب برسانند. اگر شما به تازگی سپرده‌گذاری کرده باشید، از فردای روزِ سپرده‌گذاری می‌توانید از مزایای این بیمه بهره‌مند شوید.  خدمات متناسب با سپرده‌گذاری شما به‌شرح زیر است:
 
شرح خدمات و تعهدات بیمه درمان تکمیلی  
 

ردیف

عنوان پوشش

مبلغ تعهدات سالانه

(ریال)

1

- جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care

تبصره: اعمال جراحی Day Care به جراحی‌هایی اطلاق می‌شود که مدت‌زمان موردنیاز برای مراقبت‌های بعد از عمل در مرکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.

- هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال (در بیمارستان‌ها)

- هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن بیمه‌شده در مراکز درمانی و یا نقل‌وانتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی- درمانی طبق دستور پزشک معالج

داخل شهر  و خارج شهر 5.000.000 ریال

375.000.000

2

جبران هزینه‌های اعمال جراحی مهم مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به‌استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان

750.000.000

3

جبران هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری

20.000.000

4

جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری – PFT)، نوار عضله EMG، نوار عصبNCV ، نوار مغز EEG، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم

10.000.000

5

جبران هزینه‌های اعمال مجاز سرپایی مانند شکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی

20.000.000

6

جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی

10.000.000

7

جبران هزینه‌های جراحی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر درجه نزدیک‌بینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک‌بینی یا دوربینی به‌علاوه نصف آستیگمات) ، 3 دیوپتر یا بیشتر باشد

30.000.000

8

جبران هزینه‌های ویزیت و دارو (بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور ، صرفاً مازاد بر سهم بیمه‌گر اول) و خدمات اورژانس (غیر بستری)

10.000.000

9

هزینه های زایمان

50.000.000

10

هزینه های دندانپزشکی

10.000.000

11

هزینه های درمان نازائی

50.000.000

12

هزینه های سمعک

10.000.000چگونه بیمه‌نامه خود را دریافت کنید؟

برای دریافت بیمه‌نامه لازم است به نزدیک‌ترین شعبه ما بیایید. کارشناسان ما ضمن راهنمایی شما، بیمه‌نامه را نیز صادر می‌کنند. توجه داشته باشید که شما از زمان ثبت اطلاعات تا زمان دریافت بیمه‌نامه نیز تحت پوشش بیمه خواهید بود.
درصورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر، پیش‌از مراجعه به شعبه می‌توانید با شماره 72389000 داخلی بیمه (3) تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز خدمات بیمه‌ای سامانیان شما را راهنمایی کنند.
 

چگونه از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوید؟

1-   هر زمان که به بستری‌شدن نیاز پیدا کردید می‌توانید ازطریق سایت http://www.si24.ir/ یا تماس با شماره تلفن 72389000-021 نزدیک‌ترین و مطلوب‌ترین مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سامان را انتخاب کنید.
2- درصورتی‌که برای مراجعه به مرکز درمانی موردنظرتان فرصت کافی دارید، دریافت معرفی‌نامه از بیمه سامان برای کوتاه‌تر‌شدن مسیر اداری دریافت خدمات، مؤثر خواهد بود. بنابراین با دریافت معرفی‌نامه، هنگام تسویه‌حساب هزینه کمتری پرداخت می‌کنید.
3- برای دریافت مبالغی که بدون معرفی‌نامه پرداخت کرده‌اید، باید حداکثر طی سه ‌ماه از تاریخ مندرج در صورت‌حساب به شعبه خود مراجعه کنید.
4- درصورت مراجعه به مرکزی که با بیمه سامان قرارداد ندارد، خسارت پرداختی به شما معادل تعرفه مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سامان خواهد بود.
5- برای استفاده از مزایای این بیمه‌نامه در مورد برخی بیماری‌های خاص، لازم است یک دوره زمانی سه‌ماهه از تاریخ افتتاح حساب یا بیمه‌شدن شما سپری شده باشد.
6-برای اطلاع از حقو ق و منافع بیمه نامه ، فرم شرایط و مقررات بیمه درمان تکمیلی را به دقت مطالعه کنید..

چه ویژگی‌ها و مزایایی فراتر از سایر بانک‌ها نصیب شما خواهد شد؟

• فرانشیز بیمه‌نامه‌هایی که ما به شما ارائه می‌دهیم در حداقلِ ممکن نسبت‌به سایر بانک‌هاست. درصورتی‌که فرانشیز در بیمه‌نامه‌های سایر بانک‌ها حداقل 30درصد است.
• برای استفاده از بیمه‌نامه‌های ما، به هیچ‌گونه آزمایش پزشکی نیازی نخواهید داشت.