سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت

داشتن یک سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت به شما این امکان را می‌دهد تا ضمن برخورداری از سود مناسب روزشمار بتوانید از خدمات بانکداری الکترونیک سامان برای مدیریت مالی امور روزانه خود بهره‌برداری کنید.
برای افتتاح حساب سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت با رعایت شرایط سنی (هجده سال) و ارائه مدارک هویتی (اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی) به یکی از شعبه‌های ما بیایید. اگر قبلاً مشتری بانک بوده‌اید و رمز نت‌بانک را دریافت کرده‌اید می‌توانید ازطریق نت‌بانک، منوی سپرده‌ها، گشایش سپرده، نوع ارز خود را مشخص کرده و سپرده کوتاه‌مدت را انتخاب کرده و این سپرده را افتتاح کنید.
شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر به یکی از شعبه‌های بانک سامان بیایید یا با کارشناسان ما در مرکز سامان‌ارتباط به شماره 6422-021 تماس بگیرید.

سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی

شما می‌توانید وجوه خود را به هرمقدار و هرگاه بخواهید به این سپرده واریز یا از آن برداشت (سقف برداشت نقدی مطابق با قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی تعیین می شود) کنید. برای این سپرده براساس حداقل مانده ماه سود دریافت می‌کنید. همچنین با استفاده از یک کارت برداشت متصل به این سپرده می‌توانید از تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان و فروشگاه‌های اینترنتی طرف قرارداد با بانک‌های عضو شبکه شتاب، کالا و خدمات خریداری کنید یا از دستگاه‌های خودپرداز این بانک‌ها برداشت نقدی داشته باشید.

ویژگی‌های سپرده‌­های سرمایه­‌گذاری کوتاه‌مدت سامان

 • واریز به این سپرده و انتقال (تمامی موجودی) و برداشت نقدی از آن (تا سقف مبلغ مبارزه با پولشویی) امکان‌پذیر است؛ البته این امکان برای سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه وجود ندارد.
 • با داشتن این سپرده می‌توانید از خدمات بانکداری الکترونیک شامل نت‌بانک، موبایلت، تلفن‌بانک و کارت برداشت سامان استفاده کنید.
 • سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی، مزایای یک پس‌انداز در دسترس و یک سپرده سودآور را به‌طور همزمان دارا است.

خوب است بدانید

 • به حداقل مانده سپرده های کوتاه مدت طی ماه، سود تعلق می گیرد. حداقل مدت انتظار جهت دریافت سود علی الحساب در حال حاضر یک ماه می باشد. همچنین می بایست یک ماه از تاریخ واریز اولین سود علی الحساب سپری شده باشد تا سود دوره بعد به حساب مشتری واریز شود.
 • شما می‌توانید این سپرده را به‌صورت مشترک با افراد موردنظر خود افتتاح کنید. البته سامان کارت درصورتی برای سپرده‌های مشترک صادر می‌شود که هریک از دارندگانِ سپرده از حق برداشت تمام موجودی به‌تنهایی برخوردار باشند.
 • تمامی دارندگان سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت مشترک می‌توانند موجودی و صورت‌حساب را ازطریق نت‌بانک و تلفن‌بانک سامان مشاهده کنند؛ اما انتقال وجه فقط برای شرکایی که از حق برداشت کل موجودی به‌تنهایی برخوردارند، امکان‌پذیر است.
 • برداشت بخشی یا تمام موجودی سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه مشمول جریمه فسخ خواهد بود.

سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت

اگر مقداری پول دارید که در کوتاه‌مدت به آن نیاز ندارید و به‌دنبال راهی برای حفظ ارزش پول خود و سرمایه‌گذاری آن هستید، ما پیشنهادهای متنوعی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت سرمایه شما داریم.
برای افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با رعایت شرایط سنی (هجده سال) و ارائه مدارک هویتی (اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی) به یکی از شعبه‌های ما بیایید. اگر قبلاً مشتری بانک بوده‌اید و رمز نت‌بانک را دریافت کرده‌اید می‌توانید ازطریق نت‌بانک، منوی سپرده‌ها، گشایش سپرده، نوع ارز خود را مشخص کرده و سپرده بلندمدت را انتخاب کرده و این سپرده را افتتاح کنید. پس از افتتاح سپرده بلندمدت در نت بانک، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و برگ سپرده افتتاح شده را از شعبه دریافت کنید.
شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر به یکی از شعبه‌های بانک سامان بیایید یا با کارشناسان ما در مرکز سامان‌ارتباط به شماره 6422-021 تماس بگیرید.

سرمایه‌گذاری مطمئن با سپرده‌گذاری یک‌ساله

با پس‌انداز پول خود در یک سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت، سرمایه خود را برای مدتی مشخص سپرده‌گذاری کرده و سود روزشمار آن را به انتخاب خود در یکی از مقاطع ماهانه و یک‌ساله دریافت می‌کنید.

سامان آتیه

با سامان‌آتیه از کمترین پس‌اندازهای خود، بیشترین سود را به‌دست می‌آورید. ویژگی جالب این سپرده، امکان افزایش تدریجی موجودی آن است. این سپرده مناسب کسانی است که مایل به پس‌انداز تدریجی هستند. 
یک سپرده سامان‌آتیه افتتاح کنید و پس‌انداز خود را به آن واریز کنید. سودِ این سپرده همراه با مبالغی که هر ماه واریز می‌کنید، به یک سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار دیگر تبدیل می‌شود و به‌همین ترتیب، سپرده‌های مدت‌دار متعددی که ترکیبی از واریزهای ماهانه شما همراه با سود سپرده‌های افتتاح شده قبلی است تا سررسید سپرده سامان آتیه شما ادامه پیدا می‌کند. 

ویژگی‌های سپرده‌های­ سرمایه­‌گذاری بلندمدت سامان

 • نوسان نرخ سود سپرده‌های بانکی بر سپرده‌های بلندمدت (به جز سپرده سرمایه گذاری سامان آتیه) تأثیری نخواهد داشت.
 • از این سپرده می‌توانید به‌عنوان وثیقه دریافت ضمانت‌نامه‌بانکی استفاده کنید.
 • از سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت‌ خود می‌توانید به‌عنوان وثیقه دریافت برخی تسهیلات استفاده کنید.
 • با داشتن این سپرده می‌توانید از خدمات بانکداری الکترونیک شامل نت‌بانک، موبایلت و تلفن‌بانک سامان استفاده کنید.

خوب است بدانید

 • اگر در زمان سررسید سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت خود، برای بستن یا تغییر نوع سپرده به شعبه افتتاح‌کننده مراجعه نکنید، در صورت تشخیص بانک سپرده به‌طور خودکار، با مدت مشابه دوره قبل و با شرایط و نرخ‌های جدید تجدید خواهد شد.
 • شما می‌توانید این سپرده را به‌صورت مشترک افتتاح کنید.
 • افزودن به مبلغ سپرده یا برداشت و انتقال وجه از آن امکان‌پذیر نیست؛ اما درصورت نیاز می‌توانید با پذیرفتن جریمه فسخ و دریافت سود متناظر با مدت دوره طی شده، تمام یا بخشی از آن را پیش‌از پایان دوره سپرده‌گذاری ببندید.
 • در مورد سپرده سامان آتیه، افزایش مبلغ اقساطی دوره سپرده‌گذاری امکان‌پذیر است.
 • برای واریز سود سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت، لازم است یک سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی یا حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز در بانک سامان داشته باشید.