1399/4/21 شنبه
بیمه درمان خانواده سامان
یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع‌ پوشش‌های بیمه‌‌ای، بیمه‌ تکمیلی درمان است‌. با توجه‌ به‌ اینکه‌ انسان همواره‌ در معرض‌ خطر انواع‌ مختلف‌ بیماری‌ها بوده‌ و هست‌، به‌ناچار برای معالجه‌ بیماری و بهبودی، متقبل‌ هزینه‌‌های سنگین‌ پزشکی، دارو، عمل‌ها‌ی جراحی و مخارج‌ بیمارستان‌ می‌شود. به‌منظور کمک‌ در پرداخت چنین‌ هزینه‌هایی، بیمه‌های درمانی طراحی و به متقاضیان ارائه می‌شوند.
در یک نگاه
ازآنجایی‌که تمام افراد نمی‌توانند تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به‌صورت گروهی بیمه تکمیلی درمان را تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها کرده است.
در بیمه تکمیلی خانواده، ما به‌عنوان بیمه‌گر متعهد می‌شویم که تمامی هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و فرانشیز توافق‌شده پرداخت کنیم.
 
مزایا
  • استفاده از طرح‌های متناسب با نیاز بیمه‌ای و توانمندی مالی هر فرد
  • پرداخت هزینه‌های بستری در بیمارستان
  • پرداخت هزینه عمل‌های جراحی خاص
  • پرداخت هزینه‌های تشخیصی، پاراکلینیکی و هزینه‌های جراحی‌های سرپایی
  • جبران هزینه‌های زایمان، نازایی و ناباروری
  • پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی
  • پرداخت هزینه درمان عیوب انکساری چشم
خوب است بدانید
1 - خرید بیمه تکمیلی خانواده سامان بدون داشتن بیمه‌ پایه
درگذشته برای خرید بیمه تکمیلی، داشتن بیمه‌ پایه (تأمین اجتماعی، حوادث درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح و سلامت ایرانیان) در اکثر شرکت‌های بیمه الزامی بوده است؛ اما هم‌اکنون بعضی از شرکت‌های بیمه ازجمله بیمه سامان برای رفاه حال خریداران بیمه تکمیلی خود، لزوم داشتن بیمه‌ پایه را حذف کرده‌اند و درصورتی‌که خریدار بیمه تکمیلی، بیمه‌ پایه نداشته‌ باشد، تنها ۱۸ درصد به مبلغ حق‌بیمه او افزوده خواهد شد و تغییر دیگری در بیمه‌نامه تکمیلی او به علت نداشتن بیمه‌ پایه رخ نخواهد داد.
2 - دوره انتظار بیمه تکمیلی سامان
به مدت‌زمانی گفته می‌شود که پس از گذشت آن بیمه‌گذار می‌تواند از پوشش‌های بیمه‌نامه خود استفاده نماید.
هریک از طرح‌های بیمه تکمیلی خانواده سامان دارای دوره‌ی انتظار ۳ ماهه برای جراحی و دوره انتظار ۹ ماهه برای زایمان می‌باشند.
به این معنا که برای استفاده از پوشش بستری و جراحی بیمه‌نامه تکمیلی، باید حداقل ۳ ماه و برای استفاده از پوشش زایمان، نازایی و ناباروری باید حداقل ۹ ماه از خرید آن گذشته باشد، بنابراین می‌بایست قبل از بارداری برای خرید بیمه تکمیلی با پوشش زایمان اقدام کنید.
3 - تخفیف بیمه تکمیلی سامان
متقاضیان خرید بیمه تکمیلی خانواده یا خانوادگی سامان می‌توانند از تخفیف‌های ویژه این بیمه استفاده کنند. به این صورت که با خرید نقدی بیمه تکمیلی سامان مشمول ۱۰ درصد تخفیف می‌شوید یا در صورت داشتن بیمه عمر سامان، ۱۰ درصد تخفیف به بیمه‌نامه شما تعلق می‌گیرد. همچنین خانواده‌های سه‌نفره و سه نفر به بالا که متقاضی خرید بیمه تکمیلی سامان هستند، می‌توانند این بیمه را با ۱۵ درصد تخفیف خریداری کنند. البته سقف تخفیف‌های این بیمه ۲۵ درصد است؛ یعنی شما نمی‌توانید به‌صورت هم‌زمان از تخفیف دارا بودن بیمه عمر و تخفیف خرید نقدی بهره‌مند شوید و یکی از این دو تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت.
 
برای دریافت این محصول چه شرایطی باید داشته باشیم؟
بازه‌ی سنی بیمه تکمیلی خانواده سامان از بدو تولد تا ۷۰ سالگی است و اعضا درجه‌یک خانواده تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
در بیمه تکمیلی خانوادگی با دریافت حقبیمه به تعداد اعضای خانواده برای همه‌ی آن‌ها بیمه تکمیلی خریداری می‌شود. با این تفاوت که به‌جای صدور بیمه‌نامه به تعداد اعضای خانواده، یک بیمه‌نامه که در آن نام سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل او نوشته شده باشد صادر خواهد شد.
درگاه دریافت محصول